U Rudej - fitnessowo-lifestylowy blog

Blogerzy dla BezpiecznaJa – STOP wiktymizacji ofiar!

Jestem przeciwko przemocy – zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Gwałciciele wzbudzają we mnie obrzydzenie, podobnie jak polskie prawo i sądy, które ich chronią. Brzydzę się osobami, które za przemoc obwiniają ofiary. Gdy słyszę o wyrokach w zawieszeniu czy dwóch latach pozbawienia wolności za gwałt, gotuje się we mnie. To jest przerażające i niesprawiedliwe – co to za prawo, które daje taką „karę” za zniszczenie komuś życia? Przez tak niskie kary ludzie się nie boją źle postępować. Bo wiedzą, że konsekwencje są prawie żadne.

Nie chcę się bać biegać wieczorem i nie godzę się na to, żeby mężczyźni traktowali mnie jako obiekt seksualny. Nie jestem winna temu, że jestem kobietą i nie mam zamiaru przepraszać za swoje ciało. Ono nie kusi, takie po prostu jest i koniec i kropka. Nie oznacza nie – mam prawo do zmiany zdania i odmowy. Mam prawo do tego, by czuć się bezpieczna w klubie z koleżankami. Mam też prawo się bronić.

Nie uznaję czegoś takiego, jak „sama jest sobie winna” lub „kobiety zawsze się trochę gwałci”. To obwinianie ofiary i naprawdę nie rozumiem, jak w XXI wieku ludzie nadal mogą tak myśleć. To nie spódniczka gwałci – gwałci gwałciciel. To nie nóż zabija – zabija morderca. To nie dziecko prowokuje – to pedofil molestuje. Marzę o tym, żeby żyć w świecie, w którym nie ma przemocy, ale niestety ostatnio jest jej coraz więcej na świecie. Wiem, że nie dożyję takich czasów, ale one nigdy nie nadejdą, gdy obecnie będę siedzieć na dupie i pierdzieć w stołek.

Chroniąc przestępców przyczyniamy się do pogorszenia sytuacji kobiet w Polsce i na świecie. Milcząc dajemy przyzwolenie na takie zachowanie. Ja się na to nie zgadzam i nigdy nie zgodzę.

Właśnie dlatego gorąco wspieram akcję Bezpieczna Ja – nie chcę, żeby moje nieistniejące jeszcze dziecko musiało się bać. Ja nie chcę się o nie bać. Wiedza jest naszą siłą, a kontrolując sytuację minimalizujemy ryzyko napaści czy śmierci podczas napadu. Zachęcam moich znajomych do udostępniania tej akcji: szkolenia są bezpłatne i warto w nich wziąć udział. Ja wiem jak się bronić przed napastnikiem – a czy Ty wiesz? Wiesz co zrobić, gdy ktoś przystawi Ci nóż do pleców? Gdy ktoś będzie próbował Cię udusić? Gdy ktoś złapie Cię za poły płaszcza i zacznie szarpać? Pomyśl nad tym, jedno szkolenie może uratować Ci życie.

Wyobraź sobie, że masz kontrolę w sytuacjach, które cię przerażają.

Wyobraź sobie, że wiesz, co się dzieje, i co zrobić, kiedy scenariusz, który nigdy nie powinien się przydarzyć nikom, zdarzy się Tobie, Twojej córce, Twojej siostrze czy przyjaciółce.

BezpiecznaJa to kobieta świadoma siebie, swojej pozycji i swoich możliwości.
To kobieta pewna siebie z dużym poczuciem bezpieczeństwa w otaczającym ją świecie.
Świadoma skali zagrożeń oraz wiedząca jak je rozpoznawać zanim nastąpią, jest spokojniejsza o siebie i swoich bliskich. Łatwiej rozwiązuje problemy, radzi sobie z traumami i nie dopuszcza do sytuacji jej zagrażających.

Bezpieczna Ja to bezpłatne szkolenia, adresowane tylko do kobiet. Na nich nauczysz się jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Poznasz techniki, które pomogą Ci się obronić, a także nauczysz się kontrolować siebie i Twoje otoczenie w niebezpiecznych zdarzeniach. Wiedza to potęga i nie bój się po nią sięgać: zwłaszcza gdy jest za darmo!

O akcji dowiedziałam się stąd. Inicjatywa moim zdaniem słuszna, dlatego wyjątkowo proszę o udostępnianie tego tekstu, żeby poszedł w świat i jak najwięcej kobiet się dowiedziało o tej wspaniałej inicjatywie.

 

 

Drogie blogerki, drodzy blogerzy:

  1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: „Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć szanse wyszukania bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki Google jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.

Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa pomagam.im/BezpiecznaJa

  1. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce „wspierający / blogerzy”. Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. 

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

  1. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
  1. Należy też napisać w kilku słowach „co rozumiesz przez „poczucie bezpieczeństwa”” lub „dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.
  1. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt.

 

 

Obserwuj mnie na INSTAGRAMIE i na FACEBOOKU. Jeżeli chcesz skomentować, wpisz komentarz w odpowiednie pole i kliknij myszką w pole „zarejestruj” → otworzą Ci się pola name, e-mail, hasło, a niżej okienko do zaznaczenia „wolę pisać jako gość”.