U Rudej - fitnessowo-lifestylowy blog

Lepsze jutro nadeszło!

Tak sobie przeglądałam mojego bloga, przy okazji małego remontu (kosmetyczne zmiany, ale jednak zmiany!) i zobaczyłam, że najwięcej wpisów mam o diecie i lifestylu. A co z ćwiczeniami? Przyznam się szczerze, że nie bardzo wiem, jak do tego podejść, bo nie jestem trenerem i nie chciałabym, żeby ktokolwiek zrobił sobie krzywdę powtarzając po mnie. Dlatego ograniczę się do krótkich spowiedzi z tego, co wykonuję i jak wykonuję, żeby kategoria nie stała pusta. Kto wie, może kiedyś się douczę? ;) Na razie jednak w planach mam ukończenie studiów magisterskich na zupełnie nowym kierunku i rozwijanie się zarówno w pracy, jak i blogowo (wraz z blogiem rozwijam się ja – wiedzą, hobby, ciałem i duszą, jakkolwiek patetycznie by to nie brzmiało).

Pisałam, że ciężary czekają na lepsze jutro. Dzisiaj jest jutro – trening wykonany. Muszę przyznać, że ostatnio strasznie zaniedbałam triceps. O tyle, ile biceps zaczyna wyglądać ładnie (nawet go wyczuwam, a kiedyś pod warstwą tłuszczu to nie było możliwe ;) ), tak triceps ma smętny zwis. Dlatego postanowiłam go podpompować, żebym w końcu mogła normalnie patrzeć na swoje ręce. W celu ulepszenia ćwiczeń na górę planuję kupić drążek, co pisałam w tym poście.

Skupiłam się więc na górze, a konkretniej na tym nieszczęsnym „pelikanie”, jak to mawia moja mama ;) Ćwiczenia na dzisiaj to:

  1. podnoszenie hantla obiema rękoma zza głowy
  2. prostowanie ręki z hantlem w tył w oparciu o krzesło
  3. ugięcie rąk w siadzie pod kątem 90 stopni, do góry, i ściąganie hantli do tyłu, jak na maszynie
  4. pompki damskie
  5. deska
  6. w leżeniu, wyprostowane ręce: podnoszenie prostych rąk z hantlem w górę
  7. martwy ciąg

 

Zdjęć z googli nie mogę użyć, bo jeszcze mnie ktoś do sądu poda, więc musicie sobie to wyobrazić albo po prostu wpisać w google „ćwiczenia na triceps” i zobaczyć grafiki, a potem dopasować moje marne opisy do kilku :D Oprócz tego dołożę standardowe ćwiczenia na biceps. Nogi dzisiaj odpoczywają, bo już jutro Wrocław! :)

Jeżeli chcecie, możecie mnie również obserwować na Bloglovin :)

Follow my blog with Bloglovin