U Rudej - fitnessowo-lifestylowy blog

Maj miesiącem bez alkoholu!

Pamiętacie wyzwanie kwietniowe? Tutaj znajdziecie jego szczegółowy opis :) A Ci, którzy wzięli udział w wyzwaniu – jak Wam się udało? U mnie tabela przedstawia się następująco

wyzwanie maj bez alkoholu

6 dni w tym miesiącu zjadłam coś słodkiego. Jak dla mnie to wynik całkiem w porządku, chociaż bywało lepiej. Ale wydaje mi się, że ilość pokus w tym miesiącu była duża większa, niż w innych miesiącach, zwłaszcza przy świętach – ale jednak mi się udało! Zwłaszcza w tygodniu po Wielkanocy :) Czas więc ruszyć z kopyta – ogłaszam maj miesiącem bez alkoholu! O tym, dlaczego alkohol jest szkodliwy, przeczytacie tutaj.

W skrócie: alkohol to trucizna. Pijąc osłabiamy nasz organizm, pogarszamy również swoje funkcje intelektualne i emocjonalne. Pijąc dużo alkoholu osłabiamy całe nasze ciało – każdy z nas pewnie miał kaca, prawda? Nie dość, że boli nas głowa, jesteśmy odwodnieni, to na dodatek nasze mięśnie są bardzo słabe. Mnie osobiście wszystko boli po imprezie – właśnie przez alkohol. W linku powyżej przeczytacie, jakim chorobom sprzyja częste picie alkoholu. A uwierzcie mi, ich jest mnóstwo i nie wszystkie są oczywiste.

Jak zwykle przy tego typu wyzwaniach przypomnę, że nie chodzi o to, żeby nie pić w ogóle, a gdy się wypije lampkę wina, to panikować, pójść na imprezę i się nawalić, bo przecież „już zawaliliśmy wyzwanie”. Te wyzwania służą temu, żeby zobaczyć, ile razy w ciągu miesiąca sięgniemy po alkohol, który – powtórzę – jest dla nas bardzo szkodliwy. Wiadomo, że lampka wina czy piwo raz na jakiś czas nam nie zaszkodzi, ale czasami okazuje się, że to „raz na jakiś czas” to kilka dni z rzędu. i to nie piwo czy wino, a wódka w dużej ilości. Zwłaszcza podczas majówki. Ja osobiście majówkę spędzam bezalkoholowo, bo widzę, jaki wpływ ma na mnie alkohol. Głównie na brzuch (puchnę i wyglądam jak w 6 miesiącu ciąży), ale wiem też, że  często nie widzimy, jakie szkody w naszym organizmie wyrządza alkohol. Zbyt duże ilości alkoholu to nie tylko nadwyżka kaloryczna, ale również szkodliwa trucizna dla naszych organów wewnętrznych. Mówi się, że wszystko jest dla ludzi – pewnie! Alkohol też. Ale nie zawsze kontrolujemy jego ilości, które spożywamy.

To jak, przyłączacie się do wyzwania? :) Niżej znajdziecie link, pod którym znajdziecie całkowicie darmową „kartkę z kalendarza”, która pomoże Wam odznaczać poszczególne dni. To jak? Podnosisz rzuconą przeze mnie rękawicę? ;)

[WYZWANIE] Maj miesiącem bez alkoholu

 

Obserwuj mnie na INSTAGRAMIE i na FACEBOOKU. Jeżeli chcesz skomentować, wpisz komentarz w odpowiednie pole i kliknij myszką w pole „zarejestruj” → otworzą Ci się pola name, e-mail, hasło, a niżej okienko do zaznaczenia „wolę pisać jako gość”.